Compleet vernieuwend en verrassend!
ECC Leiden (Event & Convention Center Leiden) is compleet gerestyled. Op het moment dat we op bezoek waren, werd de laatste hand gelegd aan de vernieuwde barruimte. Dat dit een bijzondere locatie is geworden is eigenlijk een understatement.
Totaal is er 5000 m2 aan ruimte die volledig beschikbaar is voor congressen, vergaderen en evenementen. Dat klinkt een beetje alsof het groot, kil en puur functioneel zou zijn, gelukkig is niets minder waar. De binnenkomst in de ruime lounge is juist erg menselijk. Alles heeft een moderne, wat industriele look maar wel bedoeld voor echte mensen. Er staan overal comfortabele zitjes met planten en een prettige belichting die rust uitstralen. Een ideale plek om met een aantal mensen relaxed te kunnen praten voor, naast of na een vergadering. Voor de vergaderingen, congressen en events zijn vijftien ultramoderne zalen beschikbaar. Bij ECC Leiden zijn de tafels verrijdbaar waar je naar behoefte een opstelling snel kunt veranderen. En achter in iedere vergaderruimte is er een eigen comfortabele loungehoek. Standaard is een Nespresso apparaat aanwezig voor een verse koffie. Dat vergadert toch net even anders!
Menselijke benadering
De menselijke benadering die je in de inrichting terugziet is werk van het team van het ECC Leiden die de vrije hand heeft gekregen bij de herinrichting. En dat moet je letterlijk nemen. “Het team heeft letterlijk de vloerbedekking uit de zaal staan trekken, het internet afgezocht naar meubels, lampen, stoffen en kleuren”, aldus Carmen Alvarez Perez, general manager ECC Leiden. “En we hebben door het samen klussen en inrichten in een lastige periode natuurlijk een erg goede teamband opgebouwd.” Het idee achter alles is dat wanneer je ontspannen bent vergaderingen productiever zijn. De inrichting doet er dus echt toe!
Healthy catering
Hetzelfde geldt voor de catering. Alles moet natuurlijk vers en gezond, maar ook aansprekend zijn. Daarom heeft het ECC Leiden geen eigen keuken meer maar maken ze gebruik van de regionale cateraar Dames Dietz. Zij geloven in healthy catering: vers, lekker, gezond eten zonder poespas, maar vinden het minstens zo belangrijk waar het product vandaan komt en hoe het is gemaakt. Ze zijn voorvechter van kwaliteit en echte smaken en leveren als cateraar juist die topkwaliteit die voor meetings en evenementen zo belangrijk is voor het succes.
‘The Pool’
Het voormalige hotelzwembad compleet met reddingsboeien, zwemhaak, strandstoelen en de tegeltjes is getransformeerd tot ‘The Pool’ en is de hotspot van het vernieuwde ECC Leiden. Vergaderen saai? Niet dus! Je voelt je als een vis in het water in deze vernieuwde ruimte, waar je vroeger alleen in badkleding toegang had. Tegenwoordig kun je hier comfortabel vergaderen maar ook goed een pool party organiseren of je bruiloft, borrel of brainstormsessie houden. Vanzelfsprekend is alles weer voorzien van apparatuur, verlichting, beplanting, loungestoelen en coffee corner. De mogelijkheden in deze unieke setting zijn eindeloos.
Centrale ontmoetingsplaats
De nieuwe bar belooft overigens niet alleen een centrale ontmoetingsplaats te zijn aan het eind van de dag, maar is ook te gebruiken tijdens een lunch of beschikbaar als flexwerkplek. De ruime opzet maakt dit ook een prima plaats voor een creatief evenement. Bij goed weer staat The Terrace met vaste bar unit ter beschikking. Een ideale plek voor een borrel, barbecue of brainstormsessie met beach vibes.
Het spreekt vanzelf dat er ook voor het ECC Leiden in verband met Covid-19 extra richtlijnen en aanbevelingen van de overheid gelden. De herinrichting gaf de mogelijkheid dat soort eisen en wensen direct mee te nemen, waardoor er in de vergaderzalen altijd 1,5 meter tussen de bezoekers te realiseren is. Met meerdere in- en uitgangen en een logische en veilige routing voor de gasten is een veilige omgeving gecreëerd. Mocht er behoefte zijn aan een hybride event dan biedt het ECC ook hier alle mogelijkheden wat betreft techniek en apparatuur..
Tekst gaat verder onder de foto
Mogelijkheden
Het mag duidelijk zijn dat met het bijzonder grote aanbod aan mogelijkheden bij ECC Leiden bijna alles te organiseren is. Communicatiemanager Carine van Baars zegt hierover: ”Bedrijfsfeesten, productpresentaties, sportevenementen, beurzen, congressen, vergaderingen en recepties zijn er hier gehouden. De rol van het ECC Leiden kan variëren van ondersteuning tot organisatie. We kunnen een vergaderruimte met catering aanbieden voor een klein groepje, maar ook de locatie zijn voor een beurs. Het team heeft die uitgebreide ervaring en we willen graag helpen om van een event
een succes te maken.”
Compleet vergadercentrum
Het ECC Leiden biedt een compleet vergadercentrum met 15 moderne zalen, een ruime lounge en een grote bar. In de evenementenhal is nog een grote plenaire ruimte (hoogte 7 meter) van 1775 m2 voor congressen en evenementen (uitbreidbaar tot 2700 m2) beschikbaar. Samen goed voor zo’n 5000 m2 aan vergaderruimte. De capaciteit is tot 2500 personen voor events en tot 1000 personen bij congressen. Het ECC Leiden is centraal gelegen in de Randstad en gemakkelijk met de auto te bereiken via de A44 en A4 en biedt ruimte aan 250 auto’s op eigen terrein. Ook met het openbaar vervoer is het ECC Leiden goed bereikbaar.
Let’s wow your event bij ECC Leiden!