NH overtreft resultaat van 2019 met een omzet van 1,03 miljard Euro en een winst van 45 miljoen Euro
Deel dit bericht:
Laatste nieuws
In 2023 waan je je in Den Haag in de onmogelijke wereld van Escher; de kunstenaar die water omhoog laat stromen, vogels in vissen verandert en handen elkaar laat tekenen. Dit jaar markeert 125 jaar sinds de geboorte van Nederlands beroemdste graficus Maurits Cornelis Escher (1898-1972). Op vrijdag 17 februari opende wethouder Bruines het jubileumjaar in het Kunstmuseum Den Haag.
Foto: Franck Doho
Met de tentoonstelling Escher – Andere Wereld in het Kunstmuseum Den Haag beleef je het werk van Escher als nooit tevoren. Zijn beroemde prenten, waarin optische illusies, onmogelijke architectuur, reflectie en natuur centraal staan, worden hier gecombineerd met spectaculaire, ruimtelijke installaties van het Belgische kunstenaarsduo Gijs Van Vaerenbergh.
Dit weekend is ook de opening van de tentoonstelling De ontdekker van Escher: Samuel Jessurun de Mesquita in Escher in Het Paleis. De Mesquita was naast kunstenaar en graficus, leraar grafische technieken. Zo ontmoet hij Escher voor het eerst op de School voor Bouwkunde en Sierende Kunsten in Haarlem en overtuigt hem om over te stappen naar grafiek. Hun artistieke voorkeuren komen deels overeen, maar De Mesquita heeft een heel eigen signatuur met krachtige lijnen, fantasie, humor of juist dreiging. De aangrijpende grafiek van De Mesquita en Escher hangen nu zij aan zij in Escher in Het Paleis.
Heb je het over perspectief en illusie, dan heb je het ook over het magische Panorama van Scheveningen (1831) van Hendrik Willem Mesdag (1831-1915). Zoals Escher de grenzen van het perspectief oprekte, verkende Mesdag op zijn manier de grenzen van de zichtbare wereld in zijn panorama. Tijdens het Escherjaar is vanaf 1 april ook de tentoonstelling Ulrike Heydenreich - Verlangen naar de verte in het Museum Panorama Mesdag te zien. Deze hedendaagse Duitse kunstenaar heeft sinds het begin van haar professionele carrière een fascinatie voor panoramische berglandschappen, waarbij perspectief en illusie als een rode draad door haar werk loopt.
2023: Den Haag stad van Escher
Met de grootste museale Eschercollectie ter wereld vormen Kunstmuseum Den Haag en Escher in Het Paleis het hart van dit bijzondere jubileumjaar. We vieren zijn geboortedag het hele jaar in Den Haag met diverse tentoonstellingen, activiteiten en city dressing.
Het grafische werk van Escher gaat over verandering, contrasten en perceptie en sluit naadloos aan bij de identiteit van Den Haag, de stad van contrasten en tegenstellingen. Stad en strand, modern en historisch, rauw en verfijnd.
Deel dit bericht:
Aan de prestigieuze Avenue Louise in Brussel vormt het exclusieve vijfsterren superior hotel Steigenberger Icon Wiltcher’s een van de eyecatchers.
BMG Business B.V.
Bezoekadres
Kerkenbos 10-15E
6546 BB Nijmegen
Telefoon
+31 (0)24 760 06 60
©2020, Brinkman Media Group
MEETINGS
MeetingsGuide
Meetings Locatie Top-500
International Conferences
Meetings Business Event
Meetings® Awards
Expotec
ExpotecGuide
MEETINGS
Events & Showbizz
Events Awards
EventsGuide
TRAVEL – Business & Incentives
TravelGuide
Congres
Congrestheater
Evenementen
Teamactiviteiten
Supplier
Training
Vergader
Eventsbedrijven
Eventssupplier
Meetingssterren
BMG Business B.V.
Bezoekadres
Kerkenbos 10-15E
6546 BB Nijmegen
Telefoon
+31 (0)24 760 06 60
©2020, Brinkman Media Group
MEETINGS
MeetingsGuide
Meetings Locatie Top-500
International Conferences
Meetings Business Event
Meetings® Awards
Expotec
ExpotecGuide
MEETINGS
Events & Showbizz
Events Awards
EventsGuide
TRAVEL – Business & Incentives
TravelGuide
Congres
Congrestheater
Evenementen
Teamactiviteiten
Supplier
Training
Vergader
Eventsbedrijven
Eventssupplier
Meetingssterren